Ügyvédi iroda Budapest
Budapest az ország jogi központja, ahol számos professzionális ügyvédi iroda kínálja szolgáltatásait. A Dr. Újváry ügyvédi iroda Budapest célja, hogy ügyfelei számára teljeskörű jogi támogatást nyújtson. Az alábbiakban bemutatjuk az iroda legfőbb szakterületeit és előnyeit.
Szakterületeink
A Dr. Újváry ügyvédi iroda Budapest és vonzáskörzetében számos jogterületen kínál szakértő szolgáltatásokat. Többek között társasági jog, ingatlanjog, öröklési jog és végrehajtási eljárások terén állnak rendelkezésre ügyfeleik számára. Ezek a szakterületek olyan mindennapi jogi problémákat fednek le, mint a cégalapítás, ingatlan adásvétel, végrendelet készítése vagy követeléskezelés.
Társasági jog
A társasági jogi tanácsadás és képviselet magába foglalja a cégalapítást, cégmódosítást, valamint a cégek működéséhez kapcsolódó egyéb jogi feladatokat. Az ügyvédi iroda segít a bonyolult jogi kérdések megoldásában és biztosítja, hogy ügyfeleik megfeleljenek a vonatkozó jogszabályoknak.
Ingatlanjog
Az ingatlanjogi szakterületen az ügyvédi iroda szakértői segítséget nyújtanak ingatlan-adásvételek, bérleti szerződések, valamint társasházak alapítása és kezelése terén. Az ügyfélközpontú megközelítés biztosítja, hogy minden jogi aspektust alaposan megvizsgáljanak és megoldásokat kínáljanak a felmerülő problémákra.
Jogi tanácsadás
Az ügyvédi iroda célja, hogy minden ügyet egy alapos jogi tanácsadással indítson. A tanácsadás során az ügyfelek részletes információt kapnak a jogi lehetőségeikről és a várható történésekről. A tanácsadás kiemelten fontos, hiszen ez alapján tudják a legmegfelelőbb megoldásokat javasolni ügyfeleik számára.
Rugalmasság és megfizethetőség
Az ügyvédi iroda egyik legnagyobb előnye a rugalmasság és a megfizethetőség. Az iroda jelentős jogi létszáma és szakértelme ellenére is megfizethető szolgáltatásokat kínál. Ez különösen fontos, hiszen a jogi problémák megoldása nem lehet pénzügyi akadály.
Miért válasszon minket?
Az ügyvédi iroda kiváló választás mindazon ügyfelek számára, akik professzionális és teljeskörű jogi támogatást keresnek. Az iroda stabil anyagi háttere és jelentős jogi létszáma biztosítja, hogy minden ügyfél a legmagasabb színvonalú jogi szolgáltatásokat kapja. A munkatársak széleskörű szakértelme és elkötelezettsége garantálja az ügyek sikeres megoldását.
Bérleti szerződés: határozott vagy határozatlan időre?
Határozott idejű bérleti szerződés
A határozott idejű bérleti szerződés esetében a bérbeadó és a bérlő pontosan meghatározza, hogy a bérleti jogviszony mennyi ideig tart. Ez az időtartam általában egy év, de lehet ennél rövidebb vagy hosszabb is, attól függően, hogy mit állapodnak meg a felek. Ennek előnye, hogy mindkét fél tisztában van azzal, meddig tart a szerződés, és nincs bizonytalanság a jövőbeni tervezést illetően. Amennyiben a bérlő a szerződés lejárta után továbbra is a bérleményben marad, és ezt a bérbeadó nem kifogásolja, a szerződés határozatlan idejűvé válhat.
Határozatlan idejű bérleti szerződés
A határozatlan idejű bérleti szerződésnél nincs meghatározva, meddig tart a bérleti jogviszony. Ez nagyobb rugalmasságot biztosít mindkét fél számára, hiszen bármikor fel lehet mondani a szerződést, megfelelő felmondási idő betartása mellett. A lakástörvény rendelkezéseinek megfelelően a felmondást a hónap 15. napjáig kell jelezni, és a következő hónap utolsó napjával megszűnik a szerződés. Azonban ennek a típusú szerződésnek a hátránya, hogy nagyobb bizonytalanságot hordoz magában, hiszen bármikor változhat a jogviszony.
Közjegyzői okirat előnyei
Mind a határozott, mind a határozatlan idejű bérleti szerződésnél érdemes megfontolni a közjegyzői okiratba foglalást. Ezzel a lépéssel a peres eljárást elkerülhetjük, és közvetlen végrehajtást kezdeményezhetünk, amennyiben a bérlő nem teljesíti a szerződésben foglaltakat, például nem fizeti a bérleti díjat. Fontos azonban, hogy a közjegyzői okiratban foglalt szerződés felmondásának is meg kell felelnie a lakástörvényben foglaltaknak.
Kilakoltatás határozott idejű szerződés esetén
Határozott idejű bérleti szerződés esetén a bérbeadó a szerződés lejárta után a Vht. 183/A. §-ának megfelelően gyorsított lakáskiürítést kérhet. Ezt a lehetőséget a szerződés lejártától számított 60 napon belül kell kérelmezni, ellenkező esetben csak peres úton lehet jogérvényesítést kérni. Ez a gyorsított eljárás előnyt jelent a határozott idejű szerződésnél, hiszen gyorsabban megoldható a nem fizető bérlők kilakoltatása.
A fenti információk alapján érdemes alaposan átgondolni, hogy határozott vagy határozatlan idejű bérleti szerződést kössünk, hiszen mindegyik opciónak megvannak a maga előnyei és hátrányai.